Вінниця у трійці найбільш прозорих міст України

Вінниця у трійці найбільш прозорих міст України

Вінниця зайняла третє місце у рейтингу «Прозорість 50 найбільших міст України» за результатами 2017 року. Дослідження, проведене Словацьким інститутом економічних і соціальних реформ (INEKO) спільно з Міжнародним центром перспективних досліджень (МЦПД), було оприлюднене на сайті transparency.icps.com.ua. Цей портал є частиною проекту «Транспарентність, фінансове здоров’я та конкурентоспроможність муніципалітетів», який фінансує Посольство США в Україні.

В загальному рейтингу Вінниця набрала 68,8%. Дослідники відзначають, що інформацію про міста збирали з опитувань та інших джерел, доступних населенню. Було оцінено 77 параметрів прозорості, включаючи інформаційну політику, управління майном, землекористування, державні закупівлі, бюджетування, адміністративні та соціальні послуги, професійну етику та конфлікт інтересів, кадрову політику та участь громадян. Методологія дослідження базується на досвіді Transparency International в Словаччині.

Рейтинг ґрунтується на данних, зібраних з опитувальників, направлених до 50 міських рад, відповідей на запити на інформацію через треті особи, а також відкритої інформації на офіційних сайтах міських рад. Аналіз показав, що загальний середній рівень прозорості міст зросла з 42,88% у 2016 році до 51,38% у 2017 році.

Проект «Транспарентність, фінансове здоров’я та конкурентоспроможність муніципалітетів» спрямований на зменшення корупції в органах місцевого самоврядування шляхом розробки рекомендацій, які відповідають потребам українських муніципалітетів та обласних рад. Одним з основних інструментів досягнення цих цілей є використання досвіду Словаччини у боротьбі з корупцією. Аналіз також показав, що фінансове становище міст покращилося на 0,4 бали до 6.0 відсотків за даними 2016 року, особливо Вінниця, Житомир та Кропивницький.

Post Comment