Історія ТРК

Починалася історія ТРК у листопаді 1932 року, коли було організовано Вінницький обласний комітет радіомовлення. За період з 1932 року внаслідок різноманітних трансформацій назва організації постійно змінювалась. В архівах зберігаються документи, що засвідчують зміни протягом 85 років: Вінницький обласний комітет радіомовлення (1932 рік), Вінницький обласний комітет із радіофікації і радіомовлення (1941), Вінницький обласний радіокомітет (1944), Комітет радіоінформації та радіомовлення при виконкомі Вінницької обласної ради депутатів трудящих (з 1946), Вінницький обласний телерадіокомітет державного Комітету УРСР із телебачення і радіомовлення (1970), Вінницьке об’єднання телебачення і радіомовлення (до 1995), Вінницька обласна державна телерадіокомпанія з 1995 року, з 2008 року – Вінницька обласна державна телерадіокомпанія “ВІНТЕРА”. У 2015 році компанія стала структурним підрозділом НТКУ. У січні 2017 року ввійшла до складу публічного акціонерного товариства «Національна суспільна телерадіокомпанія України».
Власне мовлення в області розпочалося в лютому 1992 року. Сьогодні ВІНТЕРА забезпечує щоденне інформування практично 2 млн мешканців Вінницької, третини Хмельницької, Тернопільської, Одеської, Кіровоградської, Житомирської, Черкаської областей України, частково Молдови власними інформаційно-аналітичними, публіцистичними, тематичними та розважальними творчими доробками.
Обласне ефірно-проводове радіо виходить щодоби з власними програмами у проводовій мережі, а також з квітня 2016 року веде мовлення у FM діапазоні, на хвилі 88.6 МГц. Вінницьке радіо пропонує слухачам новини Вінниччини, України, світу, музику, тематичні радіопрограми, прямі ефіри. Кожен з підрозділів “ВІНТЕРИ” – обласне радіо, ВДТ – має достойний кадровий потенціал, оригінальні творчі здобутки, перемоги у всеукраїнських, міжнародних фахових фестивалях, конкурсах.

У своїй діяльності ми завжди керуємось принципами оперативності, актуальності й об’єктивності. Наші інформаційно-публіцистичні, культурно-мистецькі, суспільно-політичні, пізнавальні й дитячі телепрограми сьогодні цікаві глядачам всієї України, а завдяки трансляції в режимі online — і всього світу!

Колектив “ВІНТЕРИ” працює для кожного представника територіальної громади, аби на основі зваженої, об’єктивної інформації кожен член суспільства мав можливість прийняти усвідомлені рішення.

З січня 2012 року здійснено перехід на цифрове мовлення стандарту Т2.