Якщо дитину не вакцинували – її не приймуть до школи чи садочка

Міністерства освіти та охорони здоров’я оприлюднили спільний лист. У документі йдеться, про спалах інфекційних захворювань, відповідно – навчальним закладам забороняється приймати дітей, які не мають заповненого календаря щеплень.
З початку 2018-го в Україні зареєстровано 30 тис. випадків захворювання на кір, в тому числі 13 із летальними наслідками. У Вінницькому центрі первинної медико-санітарної допомоги № 2 щомісяця реєструють 20 випадків захворювань на кір. І все через відмову від вакцинацій, говорить педіатр Людмила Саєнко.
Ми маємо у Вінниці 7% батьків, які відмовляються від щеплення, це невтішна статистика. Вакцина є, тому батькам треба задуматись і зробити щеплення.”
У департаменті охорони здоров’я запевняють, наразі в наявності усі вакцини, які мають міжнародні сертифікати.
Вінничанка Вікторія Вельга спочатку відмовилась імунізувати новонароджену дитину. Жінка вважає, щеплення потрібні, але пізніше, коли організм дитини зміцніє. Проте розуміє, що “в дитячий колектив мають ходити щеплені діти”.
Освітяни з листом міністерства ознайомились, але зізнаються – і до цього часу батькам відмовляли у вступі до навчального закладу. Дітей, які були нещеплені відправляли на медичну комісію і зараховували у садочки та школи тільки після отримання дозволу.
У міністерстві освіти вже заявили – заборона нещепленим дітям відвідувати школу чи садочок ніяк не порушує право на отримання освіти. Адже згідно з Конституцією життя і здоров’я громадян є найвищою цінністю.

Коментувати

Будьласка, залиште Ваш коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут