11 січня перекривали трасу біля с.Писарівка

Вчора близько 19-ї години перекрили трасу біля Писарівки на виїзді з Вінниці. Протестували селяни з Михайлівки. Більше 5-ти годин ходили по зебрі, блокуючи рух транспорту. Протестом люди намагались привернути увагу обласної влади до земельного конфлікту. Пасовище, на якому вони роками випасали худобу, переоформили та віддали стороннім людям. Вимагають, аби губернатор прибув на місце та вирішив їх питання. Наразі ситуацію контролюють поліцейські.
Наталя, жителька Михайлівки: “Хочемо, щоб на нас звернули увагу і влада розв’язала ці питання, бо людині вижити в селі без худоби важко.”
Сільське пасовище площею 26 гектарів у 2013 році було приватизоване приватною фірмою. Останні роки цю землю ніхто не використовував і селяни продовжували випасати на ній худобу аж допоки на поле заїхали невідомі на тракторах і почали орати землю. Місцеві жителі намагались втрутитись, однак представники охоронної служби застосували сльозогінний газ.
Юрій, житель Михайлівки: “Там повно тітушок, вони нас розігнали, в очі балончиком прискали.”
Наталя, жителька Михайлівки: “Приїхали ввечері, застали людей в розплох, ми вийшли в чому були”
Депутатка Михайлівської сільської ради Людмила Янчинська пояснює, на полі майже 100 років селяни випасали худобу. З цього мали додатковий дохід. Тепер, каже жінка, немає ні землі ні заробітку.
Людмила Янчинська, депутатка Михайлівської сільської ради: “Ми до цієї осені пасли худобу і чергували вночі. Ця земля по податкових картах йде, як сільськогосподарські угіддя, і орати її не можна.”
Близько 11 вечора, коли наша знімальна група прибула на поле в Михайлівку, трактори припинили роботу. Власника земельної ділянки на місці не було. Десяток молодиків стояли біля вогнища та охороняли територію. На запитання “Чому не пускаєте людей?” у відповідь – тиша.
Увесь цей час жителі Михайлівки тримали дорогу заблокованою. Тож утворився затор.
На місце прибув заступник начальника слідчого управління поліції області Віталій Ярмолюк, який пообіцяв цивілізовано розглянути земельне питання разом з представниками обласної влади.

Коментувати

Будьласка, залиште Ваш коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут