В області розвиватимуть «яблуневі» туристичні об’єкти

11 липня, у Вінниці відбулося підписання Меморандуму щодо співпраці і партнерства стосовно реалізації проекту технічної допомоги Європейського Союзу Кластер «Яблуневий шлях». Проект грантовий. Реалізують його за гроші ЄС у Барській та Северинівській об’єднаних територіальних громадах. 17 мільйонів гривень були виграні на європейському конкурсі з більш ніж 300 поданих проектів.

«Яблуневий шлях» –це проект використання регіонального бренду «Подільське яблуко» для розвитку громад, завдяки промоції як самих територій, пов’язаних із вирощуванням яблук, так і місцевої продукції з тих же яблук. Зокрема, ідеться про організацію різноманітних фестивалів, створення та рекламування “яблуневих” об’єктів, туристичних маршрутів. « Прикладом, у селі Олександрівка буде відновлено музей садівництва. В Северинівці відбудуємо гуральню. Створимо навчальний центр для садівників», – каже директор Вінницького відокремленого підрозділу Установи «Центр розвитку місцевого самоврядування» Олег Левченко. Крім того, на думку, фахівців завдяки проекту вдасться збільшити додану вартість місцевої продукції садівництва, а також підтримати домогосподарства, які займаються вирощуванням яблук.

Нагадаємо, проект технічної фінансової допомоги ЄС Кластер «Яблуневий шлях» реалізують в Україні в рамках програми «Мери за економічне зростання» (M4EG), що є новою ініціативою ЄС. Суть Ініціативи полягає в наданні підтримки мерам і муніципалітетам країн Східного партнерства задля подальшого місцевого економічного зростання та створення нових робочих місць.

Коментувати

Будьласка, залиште Ваш коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут