Укладання угод із сімейними лікарями відтерміновано

Реформа передбачала запустити процес укладання угод на медичне обслуговування з початку 2018-го року. Пацієнт сам мав обирати сімейного лікаря, в якого хотів би лікуватись, незалежно від прописки. Новий рік настав, а медики не пропонують підписувати документи. Чому?
Тетяна Легойда сімейним лікарем працює близько 30 ти років, щоденно її кабінет відвідує в середньому 15 хворих. Від медичної реформи фахівець чекає позитивних змін. Каже, зміни дисциплінують пацієнтів, а також посилять конкуренцію між лікарями.
Передбачено, що пацієнт сам зможе обирати сімейного лікаря у будь-якому медичному закладі. Але вимоги угоди поширюються не лише на медпрацівника, але й на хворого, який повинен їх виконувати. Наприклад, проходити обов’язкові щорічні обстеження.
Більше пацієнтів — більше грошей. Зарплата сімейного лікаря залежатиме від кількості людей, які підписали з ним угоду. Оклад фахівця може сягнути і 20 тисяч гривень.
Коли саме запрацює система укладання угод, поки не відомо. Водночас механізм процедури вже розробили, каже заступник директора Департаменту охорони здоров’я Вінницької міськради Світлана Стефанкова.
З відтермінуванням процедури укладання угод з лікарями, ті пацієнти, які ще не визначились із фахівцями, отримали додатковий час на роздуми.
Аби вінничанам було легше обрати сімейного лікаря, на сайті вінницької міської ради можна знайти інформацію про кожного медпрацівника, стаж роботи та рівень його освітченності.

Коментувати

Будьласка, залиште Ваш коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут