У Вінниці відбудеться чемпіонат України з авіамодельного спорту

У Вінниці відбудеться 27 чемпіонат України з авіамодельного спорту. Змагання триватимуть протягом двох днів, 14 та 15 липня на території старого аеропорту. Організовує дійство Федерація авіамодельного спорту, судді оцінюватимуть схожість моделей із прототипом, майстерність керування, швидкість, звук двигуна і навіть дим, який випускає міні літак.
Олександр Якимчук цікавиться моделями літаків з дитинства, але професійно зайнявся моделюванням суден 18 років тому. Тричі на тиждень чоловік тренується і вдосконалює майстерність керування на старому аеродромі.
“Це напів копія літака Н540, який виступає на змаганнях, тут 35% від оригіналу, об’єм двигуна моделі 120 “кубиків”, вага 14 кілограмів. Це готова модель від американського виробника, ми лише купували деякі комплектуючі, самі не конструюємо, бо багато часу йде на тренування, деякі складні фігури ми вчимо рік, півтора, ”- каже Олександр.
Хобі цікаве, але недешеве говорить голова федерації авіамодельного спорту Ігор Преподобний. Тому любителі моделей воліють не говорити про реальну вартість радіокерованого літака. Сума за копію повітряного судна може коливатись від кількох тисяч до десятків тисяч доларів.
“Захоплюються цим видом спорту не багато, бо є вимоги до спортсменів, гарний зір, реакція, вміння передбачати вітер, політ. Ми виховуємо операторів безпілотних апаратів, а це корисно не лише на фронті, а й у сільському господарстві,” – говорить Ігор.

Коментувати

Будьласка, залиште Ваш коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут