У Вінниці презентували авторський проект «Навколо одного образу»

Фотокопії світлин із приватного архіву Потоцьких із Франції та Польщі, ілюстрації та документальні матеріали про Хелену Потоцьку з дому Радзивілів і банерна експозиція про польсько-литовського художника Мойсея Лейбовського. Так у Вінниці презентували авторський проект «Навколо одного образу».
Протягом двох років науково-дослідний реставраційний центр України відновлював картину Мойсея Лейбовського. В XX роках минулого століття. Відтоді роботу не експонували. «Ця картина особлива. Цікава кольорова гармонія. Гарно відреставрована. Не відчувається, що є стороннє втручання в картину.»
Дослідниця спадщини Потоцьких в Україні Оксана Лобко каже, подібних проектів в Україні не було. Жінка представила науковий каталог про родину Потоцьких та художника Лейбовського. Над проектом працювала 14 років.
Матеріали для виставки було зібрано з 25 архівних установ та приватних колекцій. Надалі авторський проект польсько-литовського художника Мойсея Лейбовського «Навколо одного образу. Портрет Хелени Потоцької з Радзивіллів» презентують і в інших музеях України.

Коментувати

Будьласка, залиште Ваш коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут