Наглядова рада й менеджмент НСТУ відвідали UA: ЖИТОМИР, UA: РІВНЕ та Волинську філію Суспільного

Представники Наглядової ради Суспільного, члени правління й керівники творчих та адміністративних напрямів НСТУ відвідали Житомирську, Рівненську та Волинську філії 16-17 серпня. Візит відбувся за підтримки Проекту Ради Європи “Зміцнення свободи медіа, доступу до публічної інформації та посилення системи суспільного мовлення в Україні”.

За словами голови Наглядової ради Тетяни Лебедєвої, поїздки регіонами – джерело дуже важливої інформації, адже тут відбуваються розмови з колективами.

“Ми цікавимось, чим живуть регіональні телерадіокомпанії, які є проблеми і який етап переживає та чи інша філія. Адже регіональні філії – дуже важливі елементи суспільного мовлення, ніхто не ближчий до аудиторії, ніж вони. Ми їздили до початку реформи й оптимізації, розповідали, як це має бути. Зараз настав час подивитись, який фундамент збудовано і як створюється принципово нове суспільне мовлення, якому будуть довіряти люди і яке захищатиме їх від негативних впливів”, – наголосила Тетяна Лебедєва.

У складі делегації до колективів трьох регіональних філій завітали голова Наглядової ради Тетяна Лебедєва, заступниця голови Наглядової ради Світлана Остапа, секретар Наглядової ради Вадим Міський, члени Наглядової ради Олексій Панич і Дарія Карякіна, член правління Суспільного Микола Чернотицький, генпродюсерка просвітницького мовлення Тетяна Кисельчук, генпродюсер Українського радіо Дмитро Хоркін, продюсерка регіонального контенту Першого каналу Українського радіо Юлія Шелудько, технічний директор НСТУ Юрій Бойчук, директор юридичного департаменту Максим Дорофєєв, директор департаменту сервісу Олег Бородій, менеджерка напряму по роботі з регіонами департаменту програм Олена Пашковська, а також представники Міністерства інформаційної політики України та Офісу Ради Європи в Україні.

Учасники делегації ознайомились з усіма творчо-виробничими і господарськими процесами філій, оглянули робочі кабінети, студії, приміщення й території, поспілкувались із колективами. Відзначили багато позитивних творчих і адміністративних зрушень.

“Відчувати хід реформи з Києва важко. Живе спілкування дозволяє визначити коло першочергових питань до вирішення керівництва НСТУ та можливої допомоги партнерів. Є позитивні зрушення, зокрема в радіо. На кожній філії, де були, є конкретні факти збільшення радіомовлення та зростання аудиторії, її “молодшання”. Особисто вважаю, що радіомовлення в Україні недооцінено. Це набагато дешевший інструмент суспільної консолідації та культивації певних цінностей. Особливо в умовах окупації та дефіциту бюджету!”, – поділилася враженнями про візит перша заступниця міністра інформаційної політики Еміне Джеппар на своїй сторінці у Фейсбуці.

Основними й спільними проблемами філій є застаріла техніка чи її відсутність, обмежений ефірний час, невисока оплата праці й недостатнє преміювання за умов максимального навантаження працівників, нестача необхідних штатних посад і майбутнє відключення аналогового телебачення.

“Техніка дуже зношена й у Житомирі, й у Рівному, й на Волині, – розповів секретар Наглядової ради Вадим Міський. – Уже розроблено вартісний проект, який коштує понад 300 тисяч доларів на одну філію. Це разова інвестиція, яка сприятиме технічному переоснащенню й тривалій безперебійній роботі. Наглядова рада планує переглянути політику і норми преміювання працівників. Щодо дірок в ефірі – це наслідок значного недофінансування Суспільного. Складно залежати від мінливої волі політиків. Разом з офісом ради Європи і Європейським союзом активно адвокатуємо законодавчі зміни для надійної, гарантованої, передбачуваної фінансової незалежності Суспільного”.

Учасники зустрічей зауважили високий рівень відвертості працівників філій, що, на їхню думку, свідчить про те, що на людей не тиснуть і дослухаються до їхніх пропозицій та зауважень, а це, своєю чергою, – передумова нормальної творчої роботи.

Члени Наглядової ради запевнили, що працюють не лише над латанням дірок, а й над системними змінами, які б тривалий час сприяли розвитку суспільного мовлення в Україні.

“Усе це робиться вперше. Важко було передбачити всі проблеми на етапі розробки профільного Закону й першого року життя НСТУ. Ми заохочуємо журналістів і менеджмент Суспільного оперативно контактувати з Наглядовою радою, висловлювати нам свої пропозиції, поради, зауваження”, –  пояснив Вадим Міський.

За словами асистентки проекту Ради Європи “Зміцнення свободи медіа, доступу до публічної інформації та посилення системи суспільного мовлення в Україні” Орисі Федорчук, Рада Європи – не та організація, яка могла б допомогти технікою, але вона допомагає з фінансуванням, сприяє організації зустрічей Наглядової ради Суспільного з регіональними колективами, стежить за прозорістю діяльності.

“Мої колеги проводять дуже багато зустрічей, щоб змінити основний закон, за яким Суспільне таки б мало необхідні для роботи кошти. Якщо регіональні філії показують хороші результати, це спонукає міжнародних донорів підтримувати розвиток Суспільного в Україні”, – сказала Орися Федорчук.

suspilne.media

Коментувати

Будьласка, залиште Ваш коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут