Без направлення, але за гроші

Вінницька обласна дитяча лікарня єдиний медичний державний заклад в Україні, де офіційно запровадили платні послуги. Напередодні прайс-лист оприлюднив головний лікар Василь Паненко у мережі. При зверненні пацієнти реєструються в окремому вікні, вносять гроші через термінал і йдуть на прийом до спеціаліста. Послуги надаються не лише вінничанам, а й жителям інших міст.
Консультація лікаря, УЗД, рентгенографія, загальний аналіз крові – ці послуги стали офіційно платними у Вінницькій обласній дитячій лікарні, якщо пацієнти звертаються без направлення. Головний лікар Василь Паненко каже, він першим в Україні зумів легалізувати тіньову бухгалтерію та полегшив процедуру звернення для хворих. Ці гроші планують використовувати на оновлення матеріально-технічної бази, щоб покращити рівень надання медичних послуг.
Олеся Гетьман, мама пацієнта називає таке нововведення зручним, бо не потрібно стояти в черзі до сімейного лікаря за направленням. Проте, лікар Світлана Дзисяк зізнається, що для медиків це не так зручно, бо діти приходять необстежені – краще коли дитина оглянута сімейним лікарем.
Усі додаткові обстеження будуть платними. Але пацієнти можуть їх робити за місцем проживання безкоштовно. Якщо хвору дитину привозить швидка, або звернення потребує невідкладного втручання, тоді медична допомога безоплатна.
Завдяки платним послугам на рахунок лікарні минулого року надійшло півмільйона грн, додає головний лікар. У цьому році очікують ще більші надходження, гроші витратять на ремонт медичного закладу.

 

Коментувати

Будьласка, залиште Ваш коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут